Емил

среда, јануари 10, 2007

БЕЛО

Сé е бело - белото.
А, и се ебело белото.
Во бели мугри се пипкало,
до црното се допрело,
не му се допаднало.
Оттаму тргнало
по бел пат да пешачи,
бел ден го разденило.
Напладне стасало
во меана ли, во ан ли?
Си седнало, си јадело,
ама и гадно се заебало.
Си тргнало повторно
по бел пат да пешачи,
црна темница го начекала.
Во градот си стасало
во конак ли, во бордел ли?
Таму си влегло,
бело си нашло и
со него ноќта си ја преспало.

1997

Етикети:

4 Comments:

 • HA!
  Aj prasaj ja Ema dali se sekava na ova:
  Odam jas po patot kriv,
  nebo crno,
  oblak siv...
  Eve ide (ime)...

  I posle si kazuvavme za sekoj po nesto, hahahaha, garant se sekava!
  Samo dali gi cuvam nekade ovie raboti? Trebase ;-)

  By Anonymous Lucia, at 3:03 попладне  

 • Многу јако и многу смешно! :)

  By Anonymous Beauty, at 1:08 попладне  

 • i na kraj ke se zaljubite vo ubav dechko kako mene, ama poetski zabegan. hhahahaha

  By Anonymous Анонимен, at 2:17 попладне  

 • Sekoj od nas si bara ... nesto, toa pa toa. Kako i da smenat rabotite, si znaeme sekogas dali nesto ne privlekuva ili ne, ednostavno go znaeme toa, samo si se kazuva. :-)
  Pred 10 godini?
  Odlicno Emil, preubavo! :-)

  By Anonymous Natka, at 1:12 попладне  

Објави коментар

Links to this post:

Создај врска

<< Home