Емил

петок, декември 29, 2006

ЛОШ ФИЛМ СО РОМЧЕТО ОД ПРЕД ДИСКОТО

Најпрво седевме во “Порта”. Едно-две муабетчиња, по некоја пијачка. Ќе одиме во парк. Диско е вистинска работа, особено пред заминувањето на Билка во Лондон. Треба да се развеселиме, оти разделбите се тешки и тажни, а ние сме премногу “авангардни” за да си дозволиме солзи. И пред влезот еден куп луѓе. Вратарите ме препознаваат и не пропуштаат сите заедно. Мигот беше важен. Од левата страна стои момче со долга кадрава коса. Црномуресто. Ром. Зборува англиски. Сака да влезе внатре. Ама, овие не го пуштаат, зашто сфатиле дека се преправа оти е странец. До кога?

Етикети:

3 Comments:

  • лелеееее... е навистина сме заникаде, луѓе бе!

    By Anonymous all_is_half, at 12:46 претпладне  

  • obratna situacija, elitno mesto kade sto odam sekoja vecer, doagjam i na vrata stoi romce tri glavi pomalo od mene i mi vika: ne moze da vlezes ima guzva :S

    By Anonymous Анонимен, at 2:20 попладне  

  • druga situacija, doagja momce i obezbeduvanjesto mu vika: ne moze da vlezes.. i deteto mu udri eden samar, po koj posle sigurno si zasluzi 10 pati poveke vo temnata ulicka. Prasanjeto e.. Trebase da go udri ili ne ???

    By Anonymous Анонимен, at 2:22 попладне  

Објави коментар

Links to this post:

Создај врска

<< Home