Емил

сабота, февруари 24, 2007

ЗОШТО БЛОГИРАМ?

Кибернетичката госпожа алијас http://cyber-lady.blog.com.mk/ ми го постави прашањето: Зошто блогираш? Блогирам зашто:
1. Ми се пишува.
2. Не ми е гајле што мислат другите, ама на сите ќе им го кажам својот став.
3. Попаметно е одошто да чатувам.
4. Активно ги користам мозочните ќелии.
5. Воспоставувам комуникација со други луѓе, кои во живо никогаш не би ги запознал.

И:
1. ХулаХопа, зошто блогираш?
2. Гушкачка Земјотреска, зошто блогираш?
3. Мало слатко девојче, зошто блогираш?
4. Оги Доги, зошто блогираш?
5. Цела половина, зошто блогираш?

4 Comments:

 • мислам дека знам.
  мислам дека веќе имам пишувано за тоа.
  мислам дека сакам пак да пишувам.

  ај ќе видам

  фала на прозивката :)

  By Blogger all_is_half, at 7:30 попладне  

 • Емилчо беее
  мразам штафети

  ама сакам да постирам
  и блогирам
  и да пишувам за тоа зошто блогирам...

  те бакнувам на усни...

  By Blogger Jasmina, at 9:02 претпладне  

 • Emil,
  Go citav komentarot kaj jasmina na blog. Super e! :-)
  "Ne e do tebe, do mene e!" e fraza na koja treba da odgovorime: "Da znaes deka e do tebe, bejbi!" ;-) :-)
  Pozdrav i ubav den i da se zapoznaeme konecno na kafe! :-)

  By Anonymous Natka, at 1:06 попладне  

 • Блогерајот ти е братче шведска маса

  By Blogger OgiSinko, at 3:30 претпладне  

Објави коментар

Links to this post:

Создај врска

<< Home