Емил

понеделник, јули 02, 2007

CHARMLESS MAN

Се роди еднаш
во некоја од
градските болници...

Го нарекоа онака
како што сакаа тие,
а не како што
сакаше тој...

Не му дадоа можност
да избира...

Никој не го праша
дали сака да биде или не...

Го чуваа, внимаваа на него,
не му дозволуваа
да живее...

Порасна...

Стана размазено детиште!

Ако не беше по негово,
тогаш знаеше
како да ја расипе работата...

Стана младич...

Размазено момче!

Мислеше само на својот изглед
и на своите амбиции...

Ги задушуваше
сопствените емоции...

Сите го сакаа,
а тој беше верен...

Стана човек...

Повеќе не е привлечен!

Изгледа како мивка,
дебел е и здодевен...

Постојано нешто раскажува,
постојано на нешто се жали...

Никој не сака неугледен
и паметен маж...

Тој дефинитивно го
изгуби својот шарм!

Етикети:

6 Comments:

 • a be ajde dosta! :)

  By Anonymous gersanina, at 9:09 претпладне  

 • КЛИКЕР:Шармантно долга песна.

  By Anonymous Анонимен, at 9:19 попладне  

 • Eve jas te sakam... Samo nemoj da stavis kostumce so elece :):):)

  By Anonymous Анонимен, at 8:17 попладне  

 • Леле, ете сега имам некој што ме сака... ама анонимно! ;-)
  By the way, не носам костумчиња и елечиња!

  By Blogger Емил, at 1:05 попладне  

 • Slusaj, ne e taka anonimno :):):) Eleceto i kostumceto bea znak na raspoznavanje, od onaa sega za ruskite mazhinja :) Da ne zanosish, de...

  By Anonymous Анонимен, at 5:37 попладне  

 • Ц-ц-ц-ц-ц, диверзијо една! ;-) Нема да заносам елечиња! Кога ме имаш видено во такво издание? Мислам, освен кога сум имал жути минути! ;-) Де, јави се...

  By Blogger Емил, at 12:36 попладне  

Објави коментар

Links to this post:

Создај врска

<< Home